TECHNIK MECHANIZACJI ROLNICTWA I AGROTRONIKI
TECHNIK SPEDYTOR
TECHNIK ARCHITEKTURY KRAJOBRAZU
TECHNIK HOTELARSTWA
TECHNIK ŻYWIENIA I USŁUG GASTRONOMICZNYCH
TECHNIK WETERYNARII
TECHNIK GEODETA
TECHNIK GEODETA
Aktualności
Realizacja projektu „Poznaj Polskę” – dzień III
2021-10-27
W ostatnim dniu Naszego wyjazdu do stolicy Polski spacerowaliśmy w „Ogrodach Króla Stasia” i zwiedzaliśmy Łazienki Królewskie. Obejrzeliśmy Pałac na wodzie i wysłuchaliśmy ciekawej historii XVII-wiecznej Łaźni wybudowanej w stylu barokowym. Łazienki Królewskie, które mogliśmy podziwiać to niekwestionowana stołeczna perła szczególnie piękna o tej porze roku. Zachwyca różnorodnością barw, drzewostanem a nawet ilością wiewiórek. 
Następnie udaliśmy się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Warszawskiego na niezapomnianą lekcję botaniki. Mieliśmy okazję obejrzeć dział roślin ozdobnych, liczne gatunki różaneczników, roślin wydmy nadmorskiej, roślin stepowych, roślin solniskowych, bagiennych i wielu innych. Interesującymi ciekawostkami były historie dotyczące miłorzębu chińskiego, jesionu wyniosłego czy cisu pospolitego. Uczniowie mieli ponownie okazję pogłębienia wiedzy oraz realnie wykorzystać kształtowane kwalifikacje. Pytania przewodnika Ogrodu Botanicznego kierowane do uczniów nie sprawiały im problemów. Odpowiadali konkretnie używając fachowej terminologii.
Warto wspomnieć, że walory dydaktyczne jeszcze bardziej wpłynęły na międzyoddziałową integrację Naszej młodzieży.
Pełni wrażeń, emocji, nowych doświadczeń i wiedzy wyruszyliśmy w drogę powrotną. Zadowoleni i zmęczeni, mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mieć możliwość uczestniczenia w kolejnej, równie interesującej wycieczce w Naszym kraju.
<- powrót
 liczba odwiedzin: 4794351      online: 2