Dzisiaj jest 09-10-2024
szukaj
- Aktualności
- Szkoła
- Uczeń
- Office 365
- Rekrutacja
- Internat
- Absolwenci
- Kontakt
- Dziennik
- Kronika Filmowa
Dzisiaj pożegnaliśmy się z Trójmiastem. Jednak gdańska Starówka tak nam się spodobała, że wróciliśmy na nią ponownie. Mijając ławeczkę prezydenta Adamowicza i Filharmonię Gdańską, doszliśmy do Muzeum Bursztynu. Mogliśmy podziwiać tu niesamowite okazy bursztynów, biżuterii jantarowej, a taże sprzęty służące do wyławiania „skarbu Bałtyku”.
Następnie przeszliśmy na plac Obrońców Poczty Polskiej, gdzie zobaczyliśmy pomnik bohaterskich pocztowców oraz Muzeum Poczty Polskiej. Pocztówki też zostały wysłane;)
Ostatnie spojrzenie na statki zacumowane nad Motławą, zakup pamiątek i powrót do domu. Chcielibyśmy wrócić tu ponownie - oby tylko MEN mogło nam dofinansowywać takie podróże...
Trzeci dzień "Podróże z klasą" rozpoczęliśmy od przejażdżki po Sopocie, minęliśmy deptak w stronę Mola i uliczkę prowadzącą do Opery Leśnej. Później udaliśmy się do miasta portowego Gdynia, wspięliśmy się na punkt widokowy w Kamiennej Górze, skąd podziwialiśmy klify oraz zacumowane okręty.
Zwiedziliśmy ekspozycję w Muzeum Marynarki Wojennej z pięknymi modelami żaglowców i historią floty morskiej. Weszliśmy na pokład ORP "Błyskawica", najstarszego zachowanego niszczyciela z czasów II wojny światowej, zacumowanego obok "Daru Pomorza". Przyjrzeliśmy się artylerii okrętowej, miotaczom i wyrzutniom bomb głębinowych oraz torped. Po zejściu pod pokład zajrzeliśmy do pomieszczeń marynarskich, kotłowni i ogromnej maszynowni.
Awans sztafety 4X200m do wojewódzkiego finału Festiwalu sztafet. Sztafeta w składzie:
Maria Kubala, Albert Rzyski, Iga Horowska, Norbert Kramski zajęła IMiejsce w zawodach rejonowych, które 2 października 2024 obyły się w Gostyniu.
Słoneczną środę spędziliśmy bardzo ciekawie – rano wysłuchaliśmy pięknego koncertu organowego w katedrze w Oliwie i przespacerowaliśmy się po Parku Oliwskim. Poznaliśmy dzieje klasztoru cysterskiego, mieszczącego się tu w epoce średniowiecza i podziwialiśmy urokliwe zabudowania trzech różnych części Trójmiasta.
Następnie pojechaliśmy na teren Stoczni Gdańskiej, do Europejskiego Centrum Solidarności. Zgromadzony tam bogaty zbiór archiwaliów - połączony z multimedialnymi instalacjami - pozwolił nam poznać historię ruchu społecznego Solidarność.
Na wolsztyńskim stadionie lekkoatletycznym 01.10.2024 odbyła się Szkolna Liga Lekkoatletyczna. Nasi uczniowie pokazali się z bardzo dobrej strony, drużyna dziewcząt w skład której weszły: Olga Śliwka, Lena Koźlik, Aleksandra Nawrot, Maria Kubala, Amelia Rosińska, Julia Przybyła, Iga Horowska, Aleksandra Nowicka, Ksenia Zhabinska, Gabriela Mikołajczak, Natalia Kraśniewska i Amelia Sypniewska zajęła 3 miejsce.
Dzień 1
Nasze „Podróże z klasą” do Trójmiasta rozpoczęliśmy grą miejską w starym Gdańsku – w jej trakcie musieliśmy między innymi znaleźć 3 postaci Neptuna, odgadnąć, czyje podobizny zdobią Dwór Artusa oraz odczytać symbolikę obrazów i zegara w Bazylice Mariackiej.
Zwiedziliśmy Zbrojownię, w której wyeksponowane były prace studentów pobliskiej Akademii Sztuk Pięknych.
W miniony piątek obchodziliśmy, po raz kolejny, święto naszej szkoły. 35 lat temu - 30 IX 1989r. Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie otrzymał imię Hipolita Cegielskiego - zasłużonego Wielkopolanina, nauczyciela i przedsiębiorcy. Na uroczystym apelu przypomnieliśmy najważniejsze wydarzenia z życia naszego patrona a dokładny jego życiorys można było poznać na obszernej wystawie szkolnej. Wielu z nas przygotowało charakterystyczne wąsy podobne do tych, które nosił Pan Cegielski. "Założyliśmy je" na koniec apelu, aby uczcić pamięć i osiągnięcia postaci z naszego sztandaru.
W dniu 30.09 we Wrześni odbył się XVII Memoriał im. Mariana Głuszka - Mistrzostwa Wielkopolski LZS Młodzieży Szkolnej w Lekkiej Atletyce. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników, czworo wróciło z medalami. W rzucie oszczepem na pierwszym stopniu podium zameldował się Natan Kowalski (2TA). Ze złotym krążkiem oraz rekordem życiowym z Wrześni wrócił Bartosz Budny (2TG), który posłał kule na odległość 11,72m. Olga Śliwka (2TW) wywalczyła srebro w rzucie dyskiem. Albert Rzyski (2TG) dystans 110m ppł pokonał w czasie 15.56s, jest to nowy rekord życiowy Alberta, wynik ten pozwolił mu zająć drugie miejsce
W słoneczne sobotnie popołudnie 21.09.2024r. zebraliśmy się na boisku szkolnym, by uczcić kolejną rocznicę powstania szkoły i świętować zjazd absolwentów. Obchody rozpoczęły się mszą świętą koncelebrowaną przez księdza Piotra Jakubowskiego oraz księdza Krzysztofa Tomaszewicza – naszego absolwenta, rocznik maturalny 86’.
Swoją obecnością zaszczycili nas goście: starosta powiatu wolsztyńskiego – Jacek Skrobisz, który objął honorowy patronat nad imprezą, burmistrz Wolsztyna – Dominik Tomiak, wójt gminy Siedlec i wcześniejszy dyrektor szkoły - Artur Walczak - Mortezaei, wójt gminy Przemęt - Janusz Frąckowiak, dyrektorzy zaprzyjaźnionych szkół – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych – Maria Czepczyńska, wicedyrektor ZSZ – Hanna Wieczorek, komendant powiatowy policji w Wolsztynie młodszy inspektor Katarzyna Sobczak – Kukawka, komendant powiatowy państwowej straży pożarnej w Wolsztynie – kapitan Damian Glapiak, kierownik biura ARiMR w Wolsztynie – Artur Strażyński, kierownik biura ARiMR w Grodzisku Wlkp. – Agnieszka Linkiewicz-Mendel oraz przedstawiciele Rady Rodziców – Anna Kotlarska i Eliza Vasylyev, emerytowani nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni.
W dniach 17 – 19 września br. na terenie Zespołu Szkół Rolniczych i Technicznych w Powodowie odbyła się zbiórka pieniędzy na rzecz poszkodowanych w powodzi mieszkańców Głuchołaz. Woda zalała 80% powierzchni miasta, mieszkańcy znaleźli się w trudnej, a wręcz tragicznej sytuacji – bez dachu nad głową lub tracąc cały dorobek życia. Udział poszczególnych osób i klas był dobrowolny.
Akcja na terenie szkoły przeprowadzona została z inicjatywy Pani Izabeli Żygalskiej, wolontariuszki, która powiadomiła szkoły i zakłady pracy z terenu Powiatu wolsztyńskiego.