Dzisiaj jest 13-04-2024
szukaj
szukaj
zdd4_(1645112212).jpgzdd3_(1645112211).jpgfotoggg_(1656501409).jpgzdd2_(1645112211).jpgzdd5_(1645112212).jpg
Aktualności

„Nie musisz być wielkim, żeby zacząć, ale musisz zacząć, żeby być wielkim”!

Wielu ósmoklasistów już dzisiaj zaczęło planować swoją przyszłość w ZSRiT w Powodowie.
Drzwi Otwarte w naszej szkole przyciągnęły wielu gości: duże grupy uczniów ze szkół Obra, Świętno, Podmokle Małe, Nowe Kramsko, Szkoła Podstawowa nr 2 Wolsztyn pod opieką nauczycieli i doradców zawodowych oraz kandydatów wraz z rodzicami. Młodzież przybyła nawet z Zielonej Góry, Nowej Soli, Zbąszynia i Zbąszynka, wiele osób zainteresowanych było więc budynkiem internatu szkolnego. Opiekunowie i rodzice mogli porozmawiać z pracownikami ZSRiT w kawiarence zorganizowanej w bibliotece.
Zaprezentowaliśmy wszystkie proponowane kierunki kształcenia. Uczniowie szkół podstawowych mogli wziąć udział w pomiarach geodezyjnych w parku, poznać specyfikę pracy spedytora, odwiedzić pracownie, gdzie pracują technicy elektrycy, obejrzeć projekty wykonywane przez przyszłych architektów krajobrazu.
Goście chętnie odwiedzali warsztaty szkolne, zapoznając się ze specyfiką kształcenia technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki oraz technik budownictwa z innowacja budownictwo niskoenergetyczne (jest to nasz nowy kierunek). Z radością zauważyliśmy, że nauka w zawodzie  technik mechanizacji rolnictwa i agrotroniki to w wielu rodzinach już tradycja, a nasi absolwenci przyprowadzają do ZSRiT swoje dzieci lub młodsze rodzeństwo!
Poczęstunek dla odwiedzających przygotowali niezawodni uczniowie z technikum żywienia. Ciekawie zaprezentował się kierunek technik hotelarstwa – uczniowie wraz z nauczycielem prowadzącym zaprosili do recepcji „Izzy Hotelu”, w której można było wejść w rolę gościa lub pracownika hotelu.
Uwagę odwiedzających przyciągnęły też  zorganizowane przez technikum weterynarii pokazy - porodu cielaka, dojenia krowy oraz inseminacji – wszystko z wykorzystaniem fantomów zwierząt, którymi dysponuje nasza szkoła.
Pamiątką z wizyty w Powodowie mogło być zdjecie zrobione w "FOTO RAMCE" przygotowanej przez Samorząd Uczniowski.
Dziękujemy za zainteresowanie ofertą edukacyjną ZSRiT w Powodowie!GALERIA


Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych im. H. Cegielskiego w Powodowie

Powodowo
64-200 Wolsztyn

tel. 68 384-36-75
tel. fax. 68 384-38-38
zsrpowodowo@poczta.onet.pl
Deklaracja dostępności

Polityka prywatności RODO

Adres elektronicznej skrzynki podawczej ESP - EPUAP:
/4135832/zsrpow

epulap


Copyright © Zespół Szkół Rolniczych i Technicznych im. H. Cegielskiego w Powodowie
Zezwala się na wykorzystywanie materiałów zamieszczonych w witrynie w innych publikatorach, pod warunkiem podania źródła ich pochodzenia
 liczba odwiedzin: 6329373      online: 1
© 2022 MBEST