Uczniowie klasy I TE będą zbierali pieniądze na pomoc dla kolegi z klasy2023-05-20  

W najbliższy poniedziałek i wtorek (22 i 23 maja br.) na terenie szkoły, uczniowie klasy I TE będą zbierali pieniądze na pomoc dla kolegi z klasy - Jakuba Bielawnego.

Akcja prowadzona jest też na portalu Zrzutka.pl i dotyczy, pozwalam sobie przytoczyć treść oraz link:

https://zrzutka.pldn7m4g?fbclid=IwAR1BLLX_1oi2qy1kPJuUBY-wGCUSe0WGweZk1qS4Xy98OsjxwjWvqh5WYDk

We wtorek 2 maja 2023r. w godzinach popołudniowych wybuchł pożar w kotłowni domu jednorodzinnego 7-osobowej rodziny w miejscowości Laski w gm. Babimost.

Dym dostrzegli właściciele, którzy natychmiast zareagowali. Na pomoc ruszyli także mieszkańcy tej miejscowości do momentu przyjazdu 7 zastępów Straży Pożarnych.

W pożarze została całkowicie zniszczona kotłownia z piecem centralnego ogrzewania oraz bojlerem na ciepłą wodę. Tym samym rodzice z pięciorgiem dzieci zostali pozbawieni ciepłej i bieżącej wody oraz źródła ogrzewania domu. Zniszczeniu uległa instalacja wodna i częściowo instalacja elektryczna.

Całkowicie spalone zostało pomieszczenie gospodarcze z garażem, w którym właściciele mieli złożony materiał na wymianę dachu na tym pomieszczeniu m.in. nowe krokwie, łaty i blachodachówkę, materiał na montaż schodów oraz styropian na docieplenie budynku.

W pomieszczeniu gospodarczym znajdowały się narzędzia i sprzęt warsztatowy, lodówka oraz zamrażarka, które uległy całkowitemu uszkodzeniu.

Poddasze na budynku mieszkalnym było w trakcie remontu, a zostało częściowo zniszczone. Wymiany wymaga membrana dachowa oraz kilka krokwi, które zostały nadpalone od strony pomieszczenia gospodarczego.

Zebrane środki finansowe zostaną przeznaczone szczególnie na remont części mieszkalnej: kotłowni z piecem centralnego ogrzewania, bojlerem na ciepłą wodę wraz z odbudową instalacji wodnej i elektrycznej oraz pomieszczeń zadymionych i zniszczonych przez wodę w wyniku gaszenia tak, aby rodzina mogła jak najszybciej wrócić do swojego domu.

Do czasu powrotu rodzina znalazła schronienie u najbliższych.

W związku z powyższym apelujemy i prosimy wszystkich o pomoc. Nie bądźmy obojętni, otwórzmy swoje serca wobec rodziny z pięciorgiem dzieci dotkniętych ogromnym nieszczęściem.

Maria Wróblewska - pedagog szkolny