Wycieczka do Krakowa z programu „Poznaj Polskę” - dzień 32022-10-20  

Wycieczka do Krakowa z programu „Poznaj Polskę”

20 października - dzień 3

    Ostatni dzień pobytu w Krakowie rozpoczęliśmy krótkim spacerem po Starym Mieście. Była okazja kupić ostatnie pamiątki i zrobić zdjęcia np. przy pomniku Adama Mickiewicza.  Kto chciał mógł odwiedzić kawiarnię Ministerstwa Magii lub obejrzeć obrazy pod Bramą Floriańską.
    Machając na pożegnanie Smokowi Wawelskiemu, pojechaliśmy do Muzeum Lotnictwa. Niektórzy mieli obawy, że będzie to miejsce tylko dla pasjonatów, okazało się jednak, iż każdy znajdujący się tam eksponat ma swoją niesamowitą historię. Na dawnym lotnisku zobaczyliśmy główny hangar z rosyjską rozpoznawczą łodzią latającą i  wielozadaniowym samolotem niemieckim jeszcze z czasów I wojny światowej. Wśród wystawionych maszyn znalazł się też ponadczasowy szybowiec Salamandra i pilotowany przez Amerykanina polskiego pochodzenia Yankie Air Polak z lat 50.
    W centrum placu stoi pomnik Chwały Polskich Lotników, uczestników bohaterskich walk z najeźdźcą hitlerowskim. Przechodząc Aleją MIG-ów mijaliśmy wystawę „Skrzydła i ludzie”, poświęconej polskim inżynierom i konstruktorom.
    Zajrzeliśmy też do wnętrza śmigłowca, którym podróżował papież Jan Paweł II w trakcie pielgrzymek do ojczyzny.
    Po pysznym obiedzie wyruszyliśmy w drogę powrotną do domu, pełni wrażeń i zadowoleni z wycieczki. Czekamy na następny wyjazd z programu „Poznaj Polskę”!